Byłeś dla mnie domem tato,
który dawał mi schronienie.
Nauczałeś jak żyć warto -
by życie było spełnieniem.
.
Byłeś ratunkiem w niedoli,
moim cichym bohaterem.
Ciężką pracą na swej roli,
byłeś okrętem i sterem.
.
W zwątpieniach, lęku, rozterce,
byłeś mi zawsze oparciem.
Gdy miałam złamane serce,
wnet pocieszałeś otwarcie.
.
Uczyłeś mnie dnia każdego,
by zacnym być, ufność budzić.
Zło oddzielać od dobrego,
z szacunkiem traktować ludzi.
.
Dziś tato w dniu twego święta,
Dziękuję za wszystko Tobie.
Tęsknię i nadal pamiętam -
choć dawno już jesteś w grobie.
.
Teresa Grzywacz
23.06.2026 r.
.
.
To nie było pustą kartą,
lecz starannie zapisaną.
O Japonii: "Tak naprawdę cała ta Japonia jest czystym wymysłem. Nie ma ani takiego kraju, ani takich ludzi." Oskar Wilde
wtorek, 23 czerwca 2026
Byłeś dla mnie tato...
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz